Ładowanie Wydarzenia

Chorwacja – czego nie widział Marco Polo?

« Wszystkie Wydarzenia

17 kwietnia o godz. 18:00 do 20:00

Fragment plakatu ze zdjęciem chorwackiego wybrzeża (Fot. AK Kobusowie, Fot. Chorwacja - Trogir (c) TravelPhoto -TravelPhoto.pl)

W środę 17 kwietnia 2024 o godz. 18.00 Wypożyczalnia nr 71 zaprasza na pokaz multimedialny i spotkanie z podróżnikami Anną i Krzysztofem Kobusami pt. Chorwacja – czego nie widział Marco Polo?

Wstęp wolny.

Podczas pokazu wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce, gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston. Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj, weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Odwiedzimy sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin – najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Anna i Krzysztof Kobusowie piszą, fotografują, prowadzą warsztaty dla dzieci i multimedialne prezentacje od przedszkola do seniora. Anka pilotuje grupy, Krzysztof bywa zalatany dronem. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m. in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” oraz książki „Namibia. Przez pustynię i busz”. Zdjęcia i relacje z wypraw zamieszczają na portalu MałyPodróżnik.pl – aktywny link. Ich najnowsze książki to Namibia „Przez pustynię i busz”, „US. Droga 66 i Dziki Zachód” oraz „Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari”. Prowadzą portale: TravelPhoto.pl – aktywny link i AfrykAnka.pl – aktywny link.

Szczegóły

Data:
17 kwietnia
Godzina:
18:00 do 20:00
Kategoria Wydarzenia:
Wydarzenia Tagi:
, , , ,

Organizator

Wypożyczalnia nr 71
Phone
(22) 846 03 51
Email
b71@bpwlochy.waw.pl

Miejsce wydarzenia

Wypożyczalnia nr 71
ul. Astronautów 1
Warszawa, 02-154
+ Mapy Google