Dom

Czy muszę być stałym mieszkańcem Warszawy, by korzystać z usług Biblioteki?

Nie, prawo do korzystania z usług oferowanych przez Bibliotekę ma każdy zainteresowany, niezależnie od miejsca zamieszkania. Musisz się jednak najpierw zapisać do Biblioteki.


Długopis

W jaki sposób mogę zapisać się do Biblioteki?

Powinieneś zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza w celu wypełnienia zobowiązania i okazania dokumentu tożsamości z fotografią i numerem PESEL. Otrzymasz od nas indywidualną kartę biblioteczną.


Karta płatnicza

Czy do każdej wypożyczalni muszę mieć oddzielną kartę biblioteczną?

Nie, jedna karta czytelnika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy wystarczy, aby korzystać ze zbiorów wszystkich placówek bibliotecznych wchodzących w skład włochowskiej sieci bibliotecznej. Ze zbiorów można również korzystać za pomocą Warszawskiej Karty Miejskiej lub elektronicznej legitymacji studenckiej – po ich zarejestrowaniu przez bibliotekarza w systemie bibliotecznym.


Klepsydra

Na jak długo mogę wypożyczać zbiory biblioteczne?

Wszystkie zbiory biblioteczne wypożyczane są na okres 30 dni.


Jak wyszukam książkę w księgozbiorze (katalogu on-line)?

Na naszej stronie internetowej udostępniamy katalog on-line w dwóch wersjach Aleph i Primo, zawierających informację o wszystkich zbiorach Biblioteki. W katalogu istnieje możliwość wyszukiwania po dowolnym słowie lub frazie w opisie publikacji oraz po indeksach (listach alfabetycznych).


Książka z globusem

Czy mogę zamówić książki przez Internet?

Tak, zbiory można zamawiać w katalogu on-line. Do logowania użyj identyfikatora (np. WL00000), który znajdziesz pod kodem kreskowym na swojej karcie bibliotecznej, lub numeru PESEL oraz PIN-u, który można uzyskać w dowolnej włochowskiej placówce bibliotecznej.


Znak zaznaczenia

Czy przez Internet mogę sprawdzić stan swojego konta bibliotecznego?

Tak, każdy Czytelnik po zalogowaniu się w katalogu on-line może sprawdzić stan swojego konta tzn. aktualne wypożyczenia, zamówienia, historię wypożyczeń. Do logowania użyj identyfikatora (np. WL00000), który znajdziesz pod kodem kreskowym na swojej karcie bibliotecznej, lub numeru PESEL oraz PIN-u, który można uzyskać w dowolnej włochowskiej placówce bibliotecznej.


Zarys globusa

Czy mogę w Bibliotece korzystać z Internetu?

Każdy Czytelnik może bezpłatnie korzystać z bibliotecznych komputerów z dostępem do Internetu  w godzinach pracy biblioteki na specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Stanowiska internetowe są udostępniane czytelnikom na 1 godzinę. Jeżeli nie ma oczekujących na dostęp do Internetu, istnieje możliwość wydłużenia tego czasu.
Możesz zapisywać dane na własne nośniki i zamówić odpłatnie wydruki komputerowe (wg Regulaminu – aktywny link).


Laptop

Czy mogę w Bibliotece korzystać z własnego przenośnego komputera?

Tak, istnieje taka możliwość. Po przyjściu do Biblioteki zgłoś się do dyżurującego bibliotekarza.


Znak WIFI

Czy mogę w Bibliotece korzystać z Wi-Fi?

Jest to możliwe w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, Wypożyczalni nr 17 i Wypożyczalni nr 28.