Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata

« Wszystkie Wydarzenia

25 kwietnia o godz. 18:00 do 20:00

Fragment plakatu ze zdjęciem ślubnym Iwaszkiewiczów, fot. Karol Pęcherski, ze zb. archiwum Muzeum w Stawisku / FOTONOVA

W czwartek 25 kwietnia 2024 o godz. 18.00 zapraszamy do Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI na spotkanie z Beatą Izdebską-Zybałą, autorką książki „Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” na stałe współpracującą z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Beata Izdebska-Zybała, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Publikowała w „Twórczości” i „Plus-Minus”, cotygodniowym dodatku kulturalnym do dziennika „Rzeczpospolita”, opracowała listy Jarosława Iwaszkiewicza m.in. z Kazimierzem Orłosiem, Krystyną Irzykowską-Pytel. Współpracowała z pismem „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, gdzie publikowała recenzje. Kuratorka wystawy „Iwaszkiewiczowie. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” w 30. rocznicę przyznania im medalu. Jest adiunktem w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Wstęp wolny!
Dla uczestników spotkania mamy literacką niespodziankę.

Osoby ze szczególnymi potrzebami zainteresowane udziałem w spotkaniu zachęcamy do kontaktu z Biblioteką (krogulski@bpwlochy.waw.pl) na min. 3 dni robocze przed wydarzeniem.

Szczegóły

Data:
25 kwietnia
Godzina:
18:00 do 20:00
Kategoria Wydarzenia:
Wydarzenia Tagi:
, , , ,

Organizator

Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI
Phone
(22) 863 89 61/62 wew. 101
Email
cz6@bpwlochy.waw.pl

Miejsce wydarzenia

Pałacyk
ul. Chrościckiego 2
Warszawa, 02-421
+ Mapy Google