Najbardziej czytany autor w Wypożyczalni nr 17. Jakub Małecki - mistrz portretu literackiego.

Jakub Małecki - pisarz, tłumacz literatury z języka angielskiego. Autor książek, które sprzedają się w kilkudziesięciotysięcznych nakładach, m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów.

Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i hebrajski.

Wielbicieli twórczości Jakuba Małeckiego zapraszamy na spotkanie autorskie do Wypożyczalni nr 17 (Aleje Jerozolimskie 200) już 12 grudnia 2019 roku, o godz. 18.30!

To będzie niezwykłe spotkanie! Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Wypożyczalnia nr 17 w dniach 5, 12 i 19 listopada 2019 roku (kolejne wtorki)
będzie czynna w godz. 13.00-20.00.

Zapraszamy!

Odkryj w sobie talent artystyczny i zdolności manualne i przyjdź na zajęcia do Klubu Kreatywnych!

Na dziewiątych zajęciach będziemy w dalszym ciągu zajmować się trudną sztuką witrażu, a konkretnie pod czujnym okiem animatorki będziemy tworzyć kartki witrażowe.

Czekamy na Ciebie w Wypożyczalni nr 17 (Al. Jerozolimskie 200) 18 listopada 2019 roku w godz. 17.30 do 19.30. Zajęcia dla wszystkich chętnych powyżej 12 roku życia.

Przyjdź do nas i dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki Kryminalnej.
Tylko my zapewnimy Ci niezwykłe przeżycia w jesienne wieczory proponując powieści kryminalne z różnych zakątków świata oraz emocjonujące dyskusje w miłym towarzystwie.
Spotykamy się raz w miesiącu - tym razem w piątek, 21 listopada 2019 roku, o godz. 17.30. Będziemy rozmawiać o kryminale, którego akcja zaczyna się od zwłok porzuconych pod żywopłotem w Tokio - "Przeczucie" cesarza japońskiego kryminału Hondy Tetsuya.
Godzinami o kryminałach!

Jesienne warsztaty teatralne, to czas na improwizację!
Nauka przez zabawę podstaw improwizacji teatralnej: odgrywanie krótkich scenek zaczerpniętych z literatury, kreatywność i frajda oraz działania w grupie.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat (grupa do 10 osób).
Zapraszamy do Wypożyczalni nr 17 już 25 listopada 2019 roku (poniedziałek), o godz. 18.00 (czas trwania warsztatów: 60 min.).
Obowiązują zapisy (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Bawmy się w teatr!

Kolorowa jesień nastraja do spotkań przy kawie czy rozmów o przeczytanej książce!

SĄSIEDZKA WYMIANA KSIĄŻEK - to propozycja dla miłośników dobrej lektury. Masz książkę, którą przeczytałeś i spodobała Ci się? Szukasz kolejnej powieści, która Cię poruszy? Przyjdź do Wypożyczalni nr 17, spotkaj się z podobnym do Ciebie fascynatem i wymień się z nim książką. Najlepsze książki to te, które są polecane przez innych. Zapraszamy w piątek, 29 listopada 2019 roku w godz. od 18.00 do 19.00.

Biblioteka w Alejach bliżej Ciebie!

Szukasz pomysłów na ciekawe zajęcia ze swoim dzieckiem? Idealnych na wakacje i nie tylko?

Wypożyczalnia nr 17 oferuje fantastyczne książki, dzięki którym Twoje dziecko nie będzie się nudzić, a przy okazji rozwinie swoje zdolności manualne, pobudzi wyobraźnie i będzie się przy tym świetnie bawić.
UWAGA! Książek tych nie wypożyczamy - możesz je u nas skserować.

Pomagamy rozwijać kreatywność Twojego dziecka!