Moja, Twoja, Nasza Biblioteka! 20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Już niebawem 20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – aktywny link (od 8 do 15 maja 2023).

Poza cyklicznymi zajęciami oraz spotkaniami dla dzieci i dorosłych (w Kalendarzu – aktywny link) przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe wydarzenia.

We wtorek 9 maja 2023 o godz. 17.00 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami do Wypożyczalni nr 28 na otwarte spotkanie autorskie z Wiktorią Juszczel, autorką książki „Biedronka szuka przyjaciela” wydanej przez Wydawnictwo BIS w 2022 roku. Porozmawiamy o przyjaźni oraz wrażliwości na przyrodę i drugiego człowieka.

W Wypożyczalni nr 28 – aktywny link w okresie od 8 do 15 maja 2023 na Czytelników czekać będą także literackie wróżby dla małych i dużych: „Cytat czeka na człowieka”, „Chcesz się poznać? Wybierz literacką postać” oraz otwarte warsztaty pt. „Czytanie uskrzydla„, podczas których będziemy wspólnie tworzyć małe autorskie książeczki.

W sobotę 13 maja 2023 w godz. 15.00 – 18.00 zapraszamy do wspólnego świętowania 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, podczas pikniku Majówka z książką: „To będzie kosmos!” w Parku Kombatantów.

Zabawę nie z tej ziemi rozpoczniemy o 15.00 przedstawieniem Teatru Dur-Moll pt. „Wyprawa kosmiczna” i animacjami dla dzieci. Przez całą imprezę do Państwa dyspozycji będzie mobilne planetarium oraz gogle VR do wirtualnego spaceru w kosmosie.
To jednak nie koniec atrakcji! Czekać na Was będą także stoiska z zadaniami dla dużych i małych. Będzie można zrobić kosmiczny brokatowy tatuaż, zagrać w plenerowe gry planszowe, wykonać międzyplanetarne prace plastyczne, rozwiązać zagadki i wygrać nagrody w konkursie.
Przygotujemy także – cieszący się w poprzednich latach popularnością – kiermasz taniej książki.
Bo jak majówka, to tylko Majówka z książką!

W sobotę 13 maja 2023 placówki Biblioteki czynne w soboty będą nieczynne.