Ładowanie Wydarzenia

Wystawa ilustracji „Usoa”

« Wszystkie Wydarzenia

8 kwietnia o godz. 13:00 do 26 kwietnia o godz. 20:00

Biało-zielono -czarna grafika z fragmentem ilustracji i okładką książki Patxiego Zubizarrety pt. „Usoa – dziewczynka, która przyleciała”

Od 8 do 26 kwietnia 2024 Wypożyczalnia nr 28 (w godzinach pracy) zaprasza do zapoznania się z wystawą ilustracji Eleny Odriozoli do książki Patxiego Zubizarrety pt. „Usoa – dziewczynka, która przyleciała” Wydawnictwa Widnokrąg – aktywny link: baskijski duet stworzył wyjątkowe dzieło, w którym ilustracje dopowiadają historie, a tekst splata się z obrazem.

Wstęp wolny!

„Usoa – dziewczynka, która przyleciała”
Tekst: Patxi Zubizarreta. Ilustracje: Elena Odriozola
Przekład: Katarzyna Mirgos, Barbara Stawicka-Pirecka
Wydawnictwo Widnokrąg, 2023

Kukułka to nazwa ptaka wędrownego, który pochodzi z Afryki. Usoa to baskijskie imię żeńskie, które na polski można przetłumaczyć jako Gołąbka.
Usoa, czyli Gołąbka, to imię dziewczynki, która przyleciała… z Afryki, z kraju ogarniętego wojną, w którym panował głód i niedostatek. Przyleciała samolotem – bez bagażu, zupełnie sama. Jedyne co miała, to list, który ściskała w dłoniach. Kto go napisał? Do kogo był adresowany? Czy pomoże jej znaleźć dom?
Historia, w której można znaleźć radość mimo smutku, miłość mimo straty i nadzieję. Opowieść uzupełniają delikatne, lekkie i subtelne ilustracje światowej klasy ilustratorki Eleny Odriozoli.
(Źródło: strona Wydawnictwa – aktywny link)

Szczegóły

Początek:
8 kwietnia o godz. 13:00
Koniec:
26 kwietnia o godz. 20:00
Kategoria Wydarzenia:
Wydarzenia Tagi:
, , ,

Organizator

Wypożyczalnia nr 28
Phone
(22) 846 17 16
Email
b28@bpwlochy.waw.pl

Miejsce wydarzenia

Wypożyczalnia nr 28
ul. 1 Sierpnia 36a
Warszawa, 02-134
+ Mapy Google