Ładowanie Wydarzenia

Warsztaty BIBLIOTEKA ZMYSŁÓW: WZROK

« Wszystkie Wydarzenia

28 października o godz. 12:00 do 14:00

Grafika warsztatu z logo projektu Biblioteka zmysłów i ze zdjęciem Sebastiana Grzywacza (https://www.instagram.com/odlotowyniewidomy/)
W sobotę 28 października 2023 o godz. 12.00 w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI odbędą się ostatnie warsztaty z cyklu „BIBLIOTEKA ZMYSŁÓW”: WZROK.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy – aktywny link

Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat oraz ich opiekunów poprowadzi Sebastian Grzywacz – społecznik, współzałożyciel fundacji Między Słowami, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, od wielu lat aktywnie edukujący dzieci oraz młodzież, przybliży życie osób z niepełnosprawnościami i pomoże zrozumieć, jak ważną rolę pełni zmysł wzroku.

Na warsztatach będzie możliwość skorzystania z sensorycznych materiałów dydaktycznych, zabawek, przyrządów stymulujących zmysły metodą Montessori.

O Sebastianie Grzywaczu można przeczytać:

„Aktywista, znany w sieci jako „Odlotowy Niewidomy”, mówca motywacyjny, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna. Nominowany w plebiscycie Warszawiaki 2022 w kategorii Warszawiak Roku. Ociemniały od 15 lat. Od wielu lat aktywnie walczący o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji. Nie skupia się wyłącznie na środowisku osób niewidomych, podczas swoich wykładów i szkoleń zwraca uwagę także na inne dysfunkcje. Jak sam twierdzi – niepełnosprawność to część każdego z nas i nie ma osób w stu procentach pełnosprawnych, dlatego świat powinien być przyjazny dla każdego. Jego motto: ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Sebastian porusza się z psem przewodnikiem Waldkiem, który wraz z Sebastianem jest gościem wszystkich spotkań. Dzięki obecności Waldka poruszane są również kwestie odpowiednich zachowań wobec psów asystujących.

Sebastian Grzywacz od lat prowadzi działalność edukacyjną w zakresie dostępności, szczególnie dla osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki jego działaniom tysiące osób dowiedziało się, jak pomagać pokonywać bariery osobom niewidomym, niedowidzącym i ociemniałym.

(…) Dzięki bezpośrednim spotkaniom i angażującym uczestników metodom pomaga poznać i zrozumieć ograniczenia osób z niepełnosprawnościami.
Sam żyjąc aktywnie, wychowując syna, pracując, uprawiając sport i rozwijając swoje pasje pokazuje, że ograniczenia mamy tylko w głowie. A te architektoniczne i społeczne dzięki edukacji da się zminimalizować.”

Źródło: ulotka „NIE WIDZĘ PROBLEMU Warsztaty i spotkania o dostępności”

Projekt BIBLIOTEKA ZMYSŁÓW realizowany jest w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023.

Logo WarszawyLogo m.st. Warszawy z tekstem: "projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa"

Szczegóły

Data:
28 października
Godzina:
12:00 do 14:00
Kategoria Wydarzenia:
Wydarzenia Tagi:
, , , , ,

Organizator

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
Phone
+48 (22) 8632397
Email
bpwlochy@bpwlochy.waw.pl

Miejsce wydarzenia

Pałacyk
ul. Chrościckiego 2
Warszawa, 02-421
+ Mapy Google