Ładowanie Wydarzenia

Warsztaty BIBLIOTEKA ZMYSŁÓW: SŁUCH

« Wszystkie Wydarzenia

30 września o godz. 12:00 do 14:00

Grafika warsztatu z logo projektu Biblioteka zmysłów i ze zdjęciem Marcina Minora
W sobotę 30 września 2023 o godz. 12.00 w Wypożyczalni nr 28 odbędą się pierwsze warsztaty z cyklu „BIBLIOTEKA ZMYSŁÓW”: SŁUCH.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy – aktywny link.

Warsztaty dźwiękowe z użyciem mis tybetańskich dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat oraz ich opiekunów poprowadzi Marcin Minor – pedagog, terapeuta rozwojowy, arteterapeuta, twórca pracowni terapeutyczno-artystycznej MaMaMi oraz Symultanicznej Terapii Sensomotorycznej, a poza tym to wybitny ilustrator książek, gier, artysta malarz. 

Na warsztatach będzie możliwość skorzystania z sensorycznych materiałów dydaktycznych, zabawek, przyrządów stymulujących zmysły metodą Montessori.

Marcin Minor to wybitny ilustrator, którego prace zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zinna, Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i przede wszystkim ojcem.

Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się około magicznym realizmem okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość.

Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do tej pory wydanych zostało kilkadziesiąt pozycji literackich i gier planszowych zilustrowanych przez artystę.

Źródło: mediarodzina.pl – aktywny link

Projekt BIBLIOTEKA ZMYSŁÓW realizowany jest w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023.

Logo WarszawyLogo m.st. Warszawy z tekstem: "projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa"

 

Szczegóły

Data:
30 września
Godzina:
12:00 do 14:00
Kategoria Wydarzenia:
Wydarzenia Tagi:
, , , ,

Organizator

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
Phone
+48 (22) 8632397
Email
bpwlochy@bpwlochy.waw.pl

Miejsce wydarzenia

Wypożyczalnia nr 28
ul. 1 Sierpnia 36a
Warszawa, 02-134
+ Mapy Google