Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

USA. Droga 66 i Dziki Zachód

« Wszystkie Wydarzenia

7 października o godz. 19:00 do 22:00

Fragment plakatu ze zdjęciem Drogi 66 ze zb. A.K. Kobusów

W sobotę 7 października 2023 od godz. 19.00 zapraszamy do świętowania IX ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Wypożyczalni nr 71 podczas spotkania z podróżnikami Anną i Krzysztofem Kobusami i pokazu multimedialnego pt. USA. Droga 66 i Dziki Zachód.

Wybierzemy się w podróż do wyjątkowych miejsc w Stanach. Na początek wyruszymy słynną Drogą 66, spotykając się z ludźmi, których losy wpisały się w historię Drogi Matki oraz odwiedzimy niezwykłe miejsca na Route 66. Znajdziemy tu oryginalne reklamy, dzikie osły, ghost town i olbrzymie jaskinie, gdzie armia amerykańska ma strategiczne zapasy (na wypadek wojny lub apokalipsy zombie!). Podróż przez Zachodnie Stany USA pozwoli nam na zobaczenie najsłynniejszych parków narodowych i kultowych krajobrazów. Przekonamy się, jakie tajemnice kryją naskalne ryty Hopi, dlaczego Monument Valley stał się ikoną Dzikiego Zachodu i co wspólnego mają czajniki z Doliną Śmierci. Wyrusz z nami na szlak przygody!

Anna i Krzysztof Kobusowie – piszą, fotografują, prowadzą warsztaty dla dzieci i multimedialne prezentacje od przedszkola do seniora. Anka pilotuje grupy, Krzysztof bywa zalatany dronem. Prowadzą portale: TravelPhoto.pl – aktywny link i AfrykAnka.pl – aktywny link. Autorzy wielu książek w tym: „Namibia. Przez pustynię i busz” oraz „USA. Droga 66 i Dziki Zachód”. Więcej: TravelNamibia.pl – aktywny link.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
7 października
Godzina:
19:00 do 22:00
Kategoria Wydarzenia:
Wydarzenia Tagi:
, , , ,

Organizator

Wypożyczalnia nr 71
Phone
(22) 846 03 51
Email
b71@bpwlochy.waw.pl

Miejsce wydarzenia

Wypożyczalnia nr 71
ul. Astronautów 1
Warszawa, 02-154
+ Mapy Google