Ładowanie Wydarzenia
 • To wydarzenie minęło.

Majówka z książką. Naturalnie!

« Wszystkie Wydarzenia

11 maja o godz. 14:00 do 18:00

Zielona grafika z fotografiami zaproszonych gości: Toma Justyniarskiego i Lucyny Brzezińskiej-Eluszkiewicz (fot. z archiwów prywatnych autorów)

W sobotę 11 maja 2024 w godzinach 14.00-18.00 zapraszamy do parku Kombatantów na rodzinny piknik Majówka z książką. Naturalnie!. W programie przygotowaliśmy wiele atrakcji:

o godz. 14.00 
„Lekcje miłości dla zwierząt”
Spotkanie z Tomem Justyniarskim, miłośnikiem i rzecznikiem praw zwierząt oraz pisarzem książek dla dzieci, autorem lektury szkolnej „Psie troski” i zajęć „Lekcje miłości dla zwierząt i przyrody”. Autor poprowadzi animacje dla dzieci. Będzie można nabyć książki jego autorstwa i poprosić pisarza o autograf.

o godz. 16.00
„Moja Mama, Matka Ziemia”
Czytanie sensoryczne dla dziecka i rodzica z Lucyną Brzezińską-Eluszkiewicz, animatorką kultury, biblioterapeutką, laureatką w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY, autorką metody sensorycznego czytania  #CzyTamŚwiat.
Podczas tego niezwykłego spotkania z książką angażować będziemy wszystkie zmysły: dotykać, słuchać, patrzeć, wąchać, smakować…
Obudzimy w Twoim dziecku ciekawość i radość a Ty wyjdziesz z poczuciem dobrze spędzonego czasu: w bliskiej relacji z dzieckiem oraz z wartościowym i nowym doświadczeniem. To spotkanie będzie inspiracją do wejścia w całkiem nowy wymiar czytania, wspomagający dziecko w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i sensorycznym.
Prosimy, byście zabrali ze sobą kocyki piknikowe i ubrania na zmianę (dla dzieci).

w godz. 14.00-18.00 

 • W drukarni Gutenberga, czyli historia druku oraz historia drzeworytu
  Pokaz i gawęda z elementami warsztatu prowadzona przez Tadeusza Grajpela z Pracowni Badań i Edukacji Historycznej w Końskich.
  Na stoisku dowiemy się m. in. co charakteryzuje i jak wytwarza się papier czerpany, jak przebiega składanie czcionek drukarskich, jak drukowano w czasach Gutenberga (pokaz z wykorzystaniem repliki uproszczonej prasy drukarskiej) oraz co to jest exlibris.
  Będziemy mieli też okazję obejrzeć repliki XV i XVI-wiecznych drzeworytów (także warszawskich) i posłuchać gawędy na temat historii i roli drzeworytu.
 • Warsztaty „Naturalne ilustracje”
  Zachęcamy do wykonania kolażu roślinnego z suszonych kwiatów i traw. W połączeniu z techniką akwarelową i stemplami na papierze czerpanym powstaną naturalne dzieła sztuki!
 • Wystawa kolażu
  Prezentujemy prace członków Recyklingowego Klubu Nadrealistycznego Kolażu Literackiego działającego przy Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI od ponad roku.
 • Łamigłówki i zagadki literackie z ciekawymi nagrodami
 • Warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych
 • Stoiska z tanią książką

Będzie także coś na pokrzepienie – w strefie Cocktailbike wskoczycie na rower i wyciśniecie sobie sok!

Zapraszamy do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu!  (W razie niepogody piknik zostanie przeniesiony do pomieszczeń Biblioteki.)

Wydarzenie odbywa się w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Zielona grafika z fotografiami zaproszonych gości: Toma Justyniarskiego i Lucyny Brzezińskiej-Eluszkiewicz (fot. z archiwów prywatnych autorów)

Organizator

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
Phone
+48 (22) 8632397
Email
bpwlochy@bpwlochy.waw.pl