Propozycje na maj

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi majowymi propozycjami spotkań, zajęć, wystaw… – aktywny link.

W sobotę 13 maja 2023 Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI, Wypożyczalnia nr 17 oraz Wypożyczalnia nr 28 będą nieczynne.
W tym dniu zapraszamy w godz. 15.00 – 18.00 do wspólnego świętowania 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, podczas pikniku Majówka z książką: „To będzie kosmos!” w Parku Kombatantów. Wydarzenie odbywa się w ramach 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – aktywny link (8 do 15 maja 2023) pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!

W czwartek 25 maja 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI na spotkanie MAMOW pt. Dzieje warszawskich Włoch. Co wiemy, a czego nie. O historii warszawskiej dzielnicy Włochy sporo już wiemy. Badacza jednak najbardziej interesują białe plamy, te fragmenty historii, które wciąż skrywają przed nami tajemnice. Wciąż czekają na wyjaśnienie przez badaczy. O tych problemach opowie dr hab. Robert Gawkowski (varsavianista, autor monografii Włoch i kilku książek na temat historii dzielnicy, prezes Towarzystwa Miłośników Historii).