Wypożyczalnia nr 71 od 2005 r. tworzy kolekcję zbiorów w języku angielskim. Oferujemy Państwu książki wydane przez takie oficyny, jak Penguin Books, Bloomsbury, Peter Haddoock Publishing, Orion, Coronet Books, Oxford University Press, Corgi Books, HarperCollins Publishers, Arrow Books, Time Warner oraz Langenscheidt. Księgozbiór obejmuje ponad 900 tytułów książek literatury światowej, literatury dla młodzieży, a dla najmłodszych bogaty zbiór bajek i opowiadań z pełną wersją tekstu na płytach CD, jak również komiksów m.in. o przygodach Asteriksa oraz Tintin'a.

Ponadto polecamy naszym Czytelnikom serie książek tzw. „readers”, niezbędnych do samodzielnego uczenia się języka angielskiego na wielu poziomach zaawansowania. Publikacje z serii Oxford Bookworms Library, Macmillan Readers oraz Cambridge English Readers są wzbogacone o pełny tekst na płytach CD, co stanowi nieocenioną pomoc w nauce każdego języka obcego oraz utrwala i poszerza zasób słownictwa. Nowością naszej oferty są także książki w wersji mówionej, czyli tzw. audiobooki anglojęzyczne. 

Od 2019 r. zbiory w języku angielskim gromadzi również Wypożyczalnia nr 17.Zachęcamy wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności językowych do skorzystania z naszej oferty, która jest uzupełniana na bieżąco.