W zbiorach Biblioteki znajduje się już ponad 2400 audiobooków, czyli tekstów literackich bądź popularnonaukowych czytanych przez znanych aktorów i lektorów oraz słuchowisk radiowych, nagranych na elektronicznych nośnikach typu CD. Gromadzone głównie z myślą o osobach niedowidzących i chorych, stają się coraz bardziej popularne wśród wszystkich czytelników, zarówno dorosłych jak i dzieci. Kolekcja audiobooków, którą dysponujemy to zbiór tekstów literatury polskiej i światowej, klasyki i modnych tytułów współczesnych. Wśród nich znajdują się zarówno pozycje o uznanej wartości artystycznej, jak i te, które stanowią kanon tzw. literatury popularnej (powieści sensacyjne, kryminały, romanse itp.). Szczególnym zainteresowaniem dorosłych audiosłuchaczy cieszą się pozycje o charakterze reportażowym (w tym klasyka reportażu np. prace R. Kapuścińskiego) czy biograficznym, popularnonaukowe opracowania z zakresu historii, filozofii, socjologii, religii. Równie bogata jest oferta przygotowana z myślą o dzieciach i młodzieży. Wiersze, baśnie, bajki, lektury szkolne, modne powieści literatury dziecięcej i młodzieżowej, bajki terapeutyczne polskich i obcych autorów. Powyższe materiały dostępne są dla czytelników Biblioteki w Wypożyczalni nr 28 przy ul. 1 Sierpnia 36a.

Z kolei w Wypożyczalni nr 71 przy ul. Żwirki i Wigury 1, specjalizującej się w gromadzeniu zbiorów anglojęzycznych, w roku 2009 rozpoczęto tworzenie kolekcji audiobooków w języku angielskim.

Od 2016 r. gromadzenie i udostępnianie audiobooków rozpoczęła również Czytelnia Naukowa nr VI przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22 przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2. Od roku 2018 audiobooki znajdujące się w zbiorach Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI znaleźć można w Wypożyczalni nr 30 przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2, która kontynuuje ich gromadzenie.