Dostępność architektoniczna Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI

Lokalizacja i dojazd

Budynek znajduje się przy ulicy ks. Juliana Chrościckiego 2 w Parku Kombatantów na wysokości ulicy Przyłęckiej. Budynek oddalony jest około 150 metrów od przystanku autobusowego linii: 127, 194, 206, 228, 716 oraz około 200 metrów od stacji PKP Włochy. Do placówki prowadzą parkowe alejki o szerokości min. 1,5 m. Czytelnia Naukowa znajduje się na pierwszym piętrze budynku.

Wejście

Wejście A posiada dwuskrzydłowe drzwi z około 2 cm progiem. Schody prowadzące do placówki nie są wyposażone w żadne udogodnienia dla osób poruszających się na wózku. Budynek nie posiada windy.

Dostępność pomieszczeń

Główne punkty obsługi czytelników oraz regały z książkami są dostępne bez przeszkód architektonicznych. Brak jest informacji wizualnej, dotykowej oraz głosowej o rozkładzie pomieszczenia. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Toaleta

Placówka nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Parking

Przed budynkiem znajduje się oznaczone miejsce parkingowe dla osób z dysfunkcjami.

Inne udogodnienia

  • 2 sztuki Czytaka - to przenośny, bardzo prosty w obsłudze odtwarzacz mp3 z głośnikiem. Na Czytaku posłuchasz audiobooków, muzyki, słuchowisk czy podcastów. Więcej informacji na stronie Czytak.com.pl
  • monitor brajlowski Focus 40 BLU
  • klawiatura powiększająca
  • lupa elektroniczna COMPACT 6HD
  • zestaw komputerowy z oprogramowaniem