Dla osób, które jeszcze nie są czytelnikami naszej biblioteki, przygotowaliśmy krótki przewodnik:Czy muszę być stałym mieszkańcem Warszawy by korzystać z usług Biblioteki?
Nie, prawo do korzystania z usług oferowanych przez Bibliotekę ma każdy zainteresowany, niezależnie od miejsca zamieszkania. Musi jednak zarejestrować się z Bibliotece.


W jaki sposób mogę zarejestrować się w Bibliotece?
Należy zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza w celu wypełnienia zobowiązania i okazania dowodu tożsamości z adresem i fotografią.


Czy do każdej wypożyczalni muszę mieć oddzielną kartę biblioteczną?
Nie, jedna karta czytelnika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy wystarczy, aby korzystać ze zbiorów wszystkich placówek bibliotecznych wchodzących w skład włochowskiej sieci bibliotecznej. Ze zbiorów można również korzystać za pomocą Warszawskiej Karty Miejskiej lub elektronicznej legitymacji studenckiej - po ich zarejestrowaniu w systemie bibliotecznym.


Jak wyszukać książkę w księgozbiorze?
Na stronie internetowej udostępniamy katalog on-line w dwóch wersjach Aleph i Primo, zawierające informację o wszystkich zbiorach Biblioteki. W katalogu istnieje możliwość wyszukiwania przez dowolne słowo lub frazę w opisie publikacji oraz przez indeksy (listy alfabetyczne).


Na jak długo można wypożyczyć zbiory biblioteczne?

Wszystkie zbiory biblioteczne wypożyczane są na okres 30 dni.


Czy można zamawiać książki przez Internet?
Tak, zbiory można zamawiać w katalogu on-line. Do logowania używa się identyfikatora (np. WL00000) pod kodem kreskowym z karty czytelnika lub numeru PESEL oraz PIN-u, który można uzyskać w dowolnej włochowskiej placówce bibliotecznej.


Czy przez Internet mogę sprawdzić stan swojego konta bibliotecznego?
Tak, każdy Czytelnik po zalogowaniu się w katalogu on-line może sprawdzić stan swojego konta tzn. aktualne wypożyczenia, zamówienia, historię wypożyczeń. Do logowania używa się identyfikatora (np. WL00000) pod kodem kreskowym z karty czytelnika lub numeru PESEL oraz PIN-u, który można uzyskać w dowolnej włochowskiej placówce bibliotecznej.


Czy mogę korzystać z Internetu w Bibliotece?
Każdy Czytelnik może bezpłatnie korzystać z bibliotecznych komputerów z dostępem do Internetu  w godzinach pracy biblioteki na specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Stanowiska internetowe są udostępniane czytelnikom na 1 godzinę. Jeżeli nie ma oczekujących na dostęp do Internetu, to istnieje możliwość wydłużenia czasu korzystania z tego stanowiska. Istnieje również możliwość zapisywania danych na własne nośniki i zamawiania odpłatnych wydruków komputerowych (wg Regulaminu).


Czy mogę w bibliotece korzystać z własnego przenośnego komputera?
Tak, istnieje taka możliwość. Po przyjściu do Biblioteki należy zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza.

 

Czy mogę w bibliotece korzystać z Wi-Fi?
Istnieje taka możliwość w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, Wypożyczalni nr 17 i Wypożyczalni nr 28.