Dla osób, które jeszcze nie są czytelnikami naszej biblioteki, przygotowaliśmy krótki przewodnik:Czy muszę być stałym mieszkańcem Warszawy by korzystać z usług Biblioteki?
Nie, prawo do korzystania z usług oferowanych przez Bibliotekę ma każdy zainteresowany, niezależnie od miejsca zamieszkania. Musi jednak zarejestrować się z Bibliotece.


W jaki sposób mogę zarejestrować się w Bibliotece?
Należy zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza w celu wypełnienia zobowiązania i okazania dowodu tożsamości z adresem i fotografią, a w przypadku dowodów bez adresu należy jeszcze wypełnić oświadczenie.


Czy do każdej wypożyczalni muszę mieć oddzielną kartę biblioteczną?
Nie, jedna karta czytelnika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy wystarczy, aby korzystać ze zbiorów wszystkich placówek bibliotecznych wchodzących w skład włochowskiej sieci bibliotecznej. Ze zbiorów można również korzystać za pomocą Warszawskiej Karty Miejskiej lub elektronicznej legitymacji studenckiej - po ich zarejestrowaniu w systemie bibliotecznym.


Jak wyszukać książkę w księgozbiorze?
Na stronie internetowej udostępniamy katalog on-line w dwóch wersjach Aleph i Primo, zawierające informację o wszystkich zbiorach Biblioteki. W katalogu istnieje możliwość wyszukiwania przez dowolne słowo lub frazę w opisie publikacji oraz przez indeksy (listy alfabetyczne).


Na jak długo można wypożyczyć zbiory biblioteczne?

Wszystkie zbiory biblioteczne wypożyczane są na okres 1 miesiąca.


Czy można zamawiać książki przez Internet?
Tak, zbiory można zamawiać w katalogu on-line. Do logowania używa się identyfikatora (np. WL00000) pod kodem kreskowym z karty czytelnika lub numeru PESEL oraz PIN-u, który można uzyskać w dowolnej włochowskiej placówce bibliotecznej.


Czy przez Internet mogę sprawdzić stan swojego konta bibliotecznego?
Tak, każdy Czytelnik po zalogowaniu się w katalogu on-line może sprawdzić stan swojego konta tzn. aktualne wypożyczenia, zamówienia, historię wypożyczeń. Do logowania używa się identyfikatora (np. WL00000) pod kodem kreskowym z karty czytelnika lub numeru PESEL oraz PIN-u, który można uzyskać w dowolnej włochowskiej placówce bibliotecznej.


Czy mogę korzystać z Internetu w Bibliotece?
Każdy Czytelnik może bezpłatnie korzystać z bibliotecznych komputerów z dostępem do Internetu  w godzinach pracy biblioteki na specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Stanowiska internetowe są udostępniane czytelnikom na 1 godzinę. Jeżeli nie ma oczekujących na dostęp do Internetu, to istnieje możliwość wydłużenia czasu korzystania z tego stanowiska. Istnieje również możliwość zapisywania danych na własne nośniki i zamawiania odpłatnych wydruków komputerowych (wg Regulaminu).


Czy mogę w bibliotece korzystać z własnego przenośnego komputera?
Tak, istnieje taka możliwość. Po przyjściu do Biblioteki należy zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza.

 

Czy mogę w bibliotece korzystać z Wi-Fi?
Istnieje taka możliwość w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, Wypożyczalni nr 17 i Wypożyczalni nr 28.