Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że już drugi raz otrzymaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury – Program Kultura Cyfrowa na rozwój Multimedialnego Archiwum Miasta Ogrodu Włochy!

W bieżącym roku przedmiotem naszych działań w ramach projektu Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy - Włochowskie Opowieści jest przystosowanie do udostępnienia na stronie mamow.pl kolekcji nagrań i transkrypcji wywiadów i rozmów z mieszkańcami Włoch. Oczyszczone cyfrowo i przepisane rozmowy stanowić będą kolejną grupę materiałów dotyczących historii gminy/miasta/dzielnicy Włochy wykorzystywanych jako materiały lekcyjne, materiały do wystaw oraz materiały wykorzystywane w czasie działań integracyjnych realizowanych przez organizacje pozarządowe i instytucje kultury działające na terenie Włoch.

MAMOW jest projektem lokalnym i skierowanym głównie dla lokalnej społeczności, która jest mocno zintegrowana, ale też otwarta na nowych członków. Chcielibyśmy, aby stale rozbudowywana kolekcja MAMOW wspomagała włączanie do lokalnej społeczności młodzieży i osób, którzy zamieszkują we Włochach – MAMOW ma pomóc zrozumieć im specyfikę tego miejsca, zobaczyć wśród nowej zabudowy dawną tkankę miejską i poznać spadkobierców mieszkańców-założycieli. Natomiast dla osób starszych, MAMOW stanowi okazję do podzielenia się historiami rodzin, które przybywały do Włoch z miejsc czasem tak odległych jak Chiny czy Syberia; rodzin inżynierów – budowniczych kolei, konstruktorów, prawników, przedsiębiorców, ludzi dumnych ze swojej historii.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”