Skan okładki książki Martyrologia mieszkańców Włoch w więzieniach i obozach koncentracyjnych 1940-1945. Część I i II

Szanowni Państwo,

W 1994 roku ukazała się „Martyrologia mieszkańców Włoch w więzieniach i obozach koncentracyjnych 1940-1945. Część I i II”, autorstwa Henryka Uchmana – publikacja, dotycząca wojennej historii Włoch wraz z indeksem, zawierającym informacje o kobietach i mężczyznach – mieszkańcach Włoch, którzy byli represjonowani w czasie II wojny światowej, w tym o deportowanych 16 września 1944 r. Książka stanowi cenne źródło informacji, nigdy nie została wznowiona, a jej nakład jest od dawna wyczerpany. Nieliczne egzemplarze dostępne są w naszych zbiorach.

Biblioteka zleciła cyfryzację książki, a informacje o mieszkankach i mieszkańcach Włoch umieszczone w indeksie (Część II) zostały również przeniesione do bazy danych. Zanim jednak będziemy mogli udostępnić Państwu skany w Multimedialnym Archiwum Miasta Ogrodu Włochy oraz umożliwimy dostęp do bazy, musimy uzyskać na to zgodę spadkobierców Autora lub doprowadzić do uznania publikacji za dzieło osierocone*

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 października 2015 r. w sprawie wykazu źródeł, których sprawdzenie jest wymagane w ramach starannych poszukiwań uprawnionych do utworów i przedmiotów praw pokrewnych, które mogą być uznane za osierocone, oraz sposobu dokumentowania informacji o wynikach starannych poszukiwań, przeprowadzone zostały poszukiwania w katalogach bibliotek i bazach organizacji, które zarządzają prawami autorskimi. Poszukiwania te nie przyniosły rezultatu, dlatego zwracamy się z prośbą o kontakt do osób, które posiadają informacje o spadkobiercach Henryka Uchmana i są w stanie udostępnić ich dane kontaktowe.

Po zakończeniu procedury „Martyrologia mieszkańców Włoch w więzieniach i obozach koncentracyjnych 1940-1945. Część I i II” zostanie udostępniona nieodpłatnie na stronie mamow.pl oraz jako baza danych.

Będziemy zobowiązani za podanie aktualnych danych, które umożliwią nam kontakt ze spadkobiercami.

Informacje prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* Dzieło osierocone - utwór chroniony prawem autorskim, którego właściciele autorskich praw majątkowych (często są to autorzy) nie są znani lub nie ma możliwości, aby do nich dotrzeć. Regulacja, która umożliwia uznanie publikacji za dzieło osierocone została wprowadzona Ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych.