Joanna Bator - polska pisarka, kulturoznawczyni i filozofka.

Laureatka prestiżowych nagród literackich:
- Nagrody Literackiej Nike za powieść "Ciemno, prawie noc",
- Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody Wydawców Książek
  za książkę "Japoński wachlarz". 

Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. "Piaskowa góra" znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a "Chmurdalia" nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize.

Wielbicielka i znawczyni kultury japońskiej. Lubi wyspy, morza i bieganie.

Fanów twórczości Joanny Bator zapraszamy na spotkanie autorskie do Wypożyczalni nr 17 (Aleje Jerozolimskie 200) już 27 września 2019 roku, o godz. 18.00! To będzie znakomita uczta literacka!

Czytasz kryminały? Lubisz długie rozmowy o książkach? Przyjdź do nas i dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki Kryminalnej. Tylko u nas podyskutujesz, np. o morderstwie po czesku!

Spotykamy się raz w miesiącu i rozmawiamy godzinami o kryminałach. We wrześniu spotykamy się w czwartek, 26 września 2019 roku, o godz. 17.30. Będziemy rozmawiać o zbrodni w społeczności, w której skrywają się tajemnice i pragnienia - „Kroki mordercy” Michaeli Klevisovej.

Szukasz pomysłów na ciekawe zajęcia ze swoim dzieckiem? Idealnych na wakacje i nie tylko?

Wypożyczalnia nr 17 oferuje fantastyczne książki, dzięki którym Twoje dziecko nie będzie się nudzić, a przy okazji rozwinie swoje zdolności manualne, pobudzi wyobraźnie i będzie się przy tym świetnie bawić.
UWAGA! Książek tych nie wypożyczamy - możesz je u nas skserować.

Pomagamy rozwijać kreatywność Twojego dziecka!