Szanowni Państwo,

informujemy, że Wypożyczalnia nr 71 choć nie zmieniła swojego lokalu to zmieniła adres.

Po wielu latach naprawiono błąd w oznaczeniu pawilonu, który wiele osób zaprowadził na lotnisko zamiast do biblioteki.

Aktualny adres naszej placówki to ul. Astronautów 1

 

Niezmiennie zapraszamy Państwa do odwiedzin.

Szanowni Państwo,

Rada Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 5 lipca 2018 r. podjęła uchwałę o zamiarze powołania nowej filii – Wypożyczalni nr 17 w Al. Jerozolimskich 200.

Prosimy o zapoznanie się z jej treścią - tekst uchwały.

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informujemy, że biblioteka w Al. Jerozolimskich 200 została przeniesiona do Pałacyku przy ul. ks. J. Chrościckiego 2.

Pod koniec 2018 r. powstanie w tym miejscu nowa biblioteka - Wypożyczalnia nr 17.

Świętuj z nami stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - wpisz się do Warszawskiej Księgi Wolności, która jest wyłożona we wszystkich bibliotekach na terenie Dzielnicy Włochy w godzinach ich pracy – serdecznie zapraszamy!

20 kwietnia z inicjatywy Miasta st. Warszawy rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod przesłaniem dla kolejnych pokoleń. Księga pojawia się w miejscach, gdzie warszawiacy świętują stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, by każdy mógł podpisać się pod przesłaniem i dodać od siebie kilka słów, czy wkleić zdjęcie. Z zebranych wpisów powstanie Warszawska Księga Wolności, która 13 października 2018 roku zostanie umieszczona w kapsule czasu na następne 100 lat.

Ponadto do WARSZAWSKIEJ KSIĘGI WOLNOŚCI swój podpis i własne przesłanie (również w formie graficznej) dodawać można elektronicznie. W tym celu wystarczy wejść na stronę KSIEGAWOLNOSCI.PL.

Szanowni Państwo,

od 25 maja 2018 r. wchodzi w życie nowy Regulamin Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. 

Zmiana Regulaminu wynika głównie z realizacji wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

Prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu i klauzualmi informacyjnymi o przetwarzaniu danych osobowych.

Szanowni Państwo,

z największą przyjemnością informujemy, że Rada Miasta Stołecznego Warszawy na sesji w dniu 10 maja 2018 r. przyznała Bibliotece środki finansowe na organizację i wyposażenie nowej filii – Wypożyczalni nr 17 w Al. Jerozolimskich 200.

Nowa biblioteka będzie otwarta pod koniec roku.

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie 2 urządzenia z serii Czytak, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia nasze placówki będą wypożyczać Czytaki osobom niewidomym i słabowidzącym.