Szanowni Państwo, 

na jesieni w Bibliotece w Pałacyku będą organizowane "Warsztaty dla dorosłych" z BP 2018, których celem jest rozwijanie zainteresowań i integracja lokalnej społeczności. W ramach tych warsztatów zaplanowano również prelekcje na różne ciekawe tematy. 

W związku z tym, że chcemy aby te spotkania odpowiadały Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy mini ankietę, która jest dostępna na stronie Urzędu Dzielnicy (link).

Można też przesłać swoje propozycje na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "warsztaty" lub przez formularz w zakładce "Twoja propozycja".

Całkowita wartość projektu to 2000 zł.

Szanowni Państwo,

Rada Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 5 lipca 2018 r. podjęła uchwałę o zamiarze powołania nowej filii – Wypożyczalni nr 17 w Al. Jerozolimskich 200.

Prosimy o zapoznanie się z jej treścią - tekst uchwały.

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informujemy, że biblioteka w Al. Jerozolimskich 200 została przeniesiona do Pałacyku przy ul. ks. J. Chrościckiego 2.

Pod koniec 2018 r. powstanie w tym miejscu nowa biblioteka - Wypożyczalnia nr 17.

Świętuj z nami stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - wpisz się do Warszawskiej Księgi Wolności, która jest wyłożona we wszystkich bibliotekach na terenie Dzielnicy Włochy w godzinach ich pracy – serdecznie zapraszamy!

20 kwietnia z inicjatywy Miasta st. Warszawy rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod przesłaniem dla kolejnych pokoleń. Księga pojawia się w miejscach, gdzie warszawiacy świętują stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, by każdy mógł podpisać się pod przesłaniem i dodać od siebie kilka słów, czy wkleić zdjęcie. Z zebranych wpisów powstanie Warszawska Księga Wolności, która 13 października 2018 roku zostanie umieszczona w kapsule czasu na następne 100 lat.

Ponadto do WARSZAWSKIEJ KSIĘGI WOLNOŚCI swój podpis i własne przesłanie (również w formie graficznej) dodawać można elektronicznie. W tym celu wystarczy wejść na stronę KSIEGAWOLNOSCI.PL.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacji (1.07. - 1.09.2018.) wszystkie oddziały Biblioteki będą czynne według następującego rozkładu:

  • poniedziałek, środa, czwartek – 14.00 – 20.00,
  • wtorek, piątek – 10.00 – 15.00,
  • sobota, niedziela – nieczynne.

Szanowni Państwo,

od 25 maja 2018 r. wchodzi w życie nowy Regulamin Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. 

Zmiana Regulaminu wynika głównie z realizacji wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

Prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu i klauzualmi informacyjnymi o przetwarzaniu danych osobowych.

Szanowni Państwo,

z największą przyjemnością informujemy, że Rada Miasta Stołecznego Warszawy na sesji w dniu 10 maja 2018 r. przyznała Bibliotece środki finansowe na organizację i wyposażenie nowej filii – Wypożyczalni nr 17 w Al. Jerozolimskich 200.

Nowa biblioteka będzie otwarta pod koniec roku.

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie 2 urządzenia z serii Czytak, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia nasze placówki będą wypożyczać Czytaki osobom niewidomym i słabowidzącym.