Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością przedstawiamy wyniki XII Dzielnicowego Konkursu Czytelniczego W KARINIE KSIĄŻEK, który odbywał się pod hasłem "Książki czytamy - świat zwiedzamy".

Gratulujemy wszystkim finalistom i zapraszamy po odbiór nagrody na "Piknik nie tylko z książką" w niedzielę 16 czerwca 2019 r. do Parku Kombatantów ok. godz. 15.45.

Serdecznie zapraszamy na kolejny już "Piknik nie tylko z książką", w programie jest moc atrakcji, w tym tradycyjnie kiermasz taniej książki przygotowany przez Bibliotekę, zabawy plastyczne, ruchowe, Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy w plenerze. W tym roku atrakcje przygotawła również  Sala zabaw Inca Play, która jest naszym parnerem - wszystkim dzieciom legitymującym się Kartą Czytelnika naszej Biblioteki zapewnia 20% rabat na wejście do sali zabaw.

Jak zwykle jest bogata oferta przygotowana przez Dom Kultury Włochy i Urząd Dzielnicy, w tym tańce.

Piknik rozpoczyna przedstawienie dla dzieci "Bajka o grającym drzewie" o godz. 13.00.

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacji (20.06. - 31.08.2019.) wszystkie oddziały Biblioteki będą czynne według następującego rozkładu:

  • - poniedziałek, środa, czwartek – 14.00 – 20.00,
  • - wtorek, piątek – 10.00 – 15.00,
  • - sobota, niedziela – nieczynne.

W dniach 20.06.- 21.06.2019. wszystkie placówki Biblioteki będą nieczynne.

Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI będzie nieczynna w dniach 24.06. - 12.07.2019. z powodu spisu inwentaryzacyjnego księgozbioru.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że został oddany do użytku portal bibliotekiwarszawy.pl, który zawiera informacje o ofercie warszawskich bibliotek oraz centralny katalog zbiorów.

Zapraszamy do korzystania!

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce - w naszej również!

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

WBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oferuje na sprzedaż meble kuchenne. Trzy szafki wiszące szer. 50 cm, dwie stojące szer. 60cm, stojącą z szufladami szer. 40cm, stojącą szer.5 0cm oraz blat o dł. 210cm.>

Więcej informacji w dokumencie pdf

Zapraszamy do składania ofert w ciągu 7 dni od daty ukazania się ogłoszenia.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do oglądania internetowego Multimedialnego Archiwum Miasta Ogrodu Włochy!

Adres serwisu: mamow.pl

Zachęcamy do zgłaszania informacji uzupełniających do opublikowanych materiałów, a także zauważonych błędów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez formularz kontaktowy na dole strony. Można też zgłaszać wszelkie uwagi osobiście w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI w pałacyku. 

Od lutego w czwartki w godz. 15.30 - 19.00 na swój dyżur zaprasza koordynatorka projektu p. Agnieszka Leszyńska (gabinet MAMOW w pałacyku).

Zapraszamy również do zgłaszania kolejnych materiałów do umieszczenia w serwisie.

Miłego oglądania!

Zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat wraz z rodzicami i opiekunami na głośne czytanie bajek połączone ze słodkim poczęstunkiem. 

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22 zaprasza w każdą środę o godzinie 17.00

Terminy spotkań w czerwcu: 5.06., 12.06., 19.06., 26.06.

Wypożyczalnia nr 28 zaprasza w każdy wtorek o godzinie 17.00

Terminy spotkań w czerwcu: 4.06., 11.06., 18.06., 25.06.