Szanowni Państwo,

od 29 czerwca 2020 r. została wznowiona działalność czytelni w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI w pałacyku.

W związku z nadal istniejącym stanem epidemii COVID-19 obowiązują następujące zasady: 

Zasady funkcjonowania czytelni w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy w stanie epidemii COVID-19 dla użytkowników:

 

 1. Czytelnie będą otwierane stopniowo, w zależności od sytuacji epidemicznej i  od zaleceń sanitarnych, a także możliwości organizacyjnych Biblioteki.
 2. Prawo do korzystania z czytelni mają wyłącznie Użytkownicy posiadający aktualną kartę biblioteczną.
 3. W czytelniach obowiązuje limit osób jednocześnie przebywających w pomieszczeniu, ustalany odrębnie dla każdej z nich.
 4. Wyznacza się obowiązek zachowania bezpiecznej odległości wynoszącej 2 m między Użytkownikami Czytelni (minimum 4 m2 na każdego Użytkownika).
 5. Użytkownicy czytelni mogą korzystać wyłącznie z wyznaczonych miejsc do pracy na miejscu, nie mogą zmieniać ustawienia stołów i krzeseł. Nie mogą pracować grupowo.
 6. Miejsce i czas pracy w czytelni należy rezerwować telefonicznie, e-mailowo lub osobiście.
 7. W przypadku nie zgłoszenia się Użytkownika Czytelni w ciągu 10 minut od umówionej godziny i nie zgłoszenia spóźnienia/rezygnacji telefonicznie lub e-mailem, rezerwacja zostanie anulowana, a miejsce udostępnione innej osobie.
 8. Użytkownik czytelni zobowiązany jest do:
  1. odkażania rąk po wejściu do biblioteki,
  2. zasłaniania nosa i ust.
 9. Z prasy bieżącej i księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie w rękawiczkach.
 10. Na życzenie Użytkownika istnieje możliwość odłożenia dla niego zwróconych pozycji na dzień następny.
 11. Dla Użytkowników Czytelni udostępniane jest 1 stanowisko komputerowe na okres 15 min, w celu załatwienia najpilniejszych spraw lub wykonania wydruków.
 12. Wi-Fi jest dostępne dla korzystających z czytelni bez limitów.
 13. Usługi reprograficzne (ksero) wykonywane są w ilości ograniczonej do 1 arkusza wydawniczego (22 strony).
 14. W sprawach nieuregulowanych w niniejszych Zasadach zastosowanie mają „Zasady funkcjonowania Biblioteki w czasie stanu epidemii COVID-19 dla użytkowników Biblioteki” z dnia 6 maja 2020 r. oraz Regulamin Biblioteki.
 15. Użytkownik przebywa w czytelni na własną odpowiedzialność.

Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI, ul. ks. J. Chrościckiego 2, tel. 22 863-89-61/62, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.