Plakat akcji "Mała ksiązkia - wielki człowiek"

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”. W Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy projekt realizują następujące placówki:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22,
Wypożyczalnia nr 17 na Al. Jerozolimskich 200,
Wypożyczalnia nr 28 na ul. 1 Sierpnia 36a,
Wypożyczalnia nr 71 na ul. Astronautów 1.

„Mała książka – wielki człowiek” – kolejna edycja projektu właśnie wystartowała! Nowa odsłona i zupełnie nowa Wyprawka Czytelnicza czekają na małych odbiorców, którzy zgłoszą chęć udziału w naszych placówkach bibliotecznych...

Czego mogą się spodziewać nasi najmłodsi czytelnicy? Autorskiej książki, napisanej i zilustrowanej przez wybitnych, uwielbianych twórców. Na rodziców czeka także specjalna broszura informacyjna, przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach, wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej, które z pewnością pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

Jak działa projekt?

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3 - 5 lat), które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

***

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.