napis praca w żółtym kółku

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy prowadzi nabór na stanowisko ds. windykacji i administracji w wymiarze 1 etatu.

Aktywny link do szczegółów oferty

Termin składania dokumentów: 14.10.2022.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi październikowymi propozycjami.
Informujemy, że placówki Biblioteki są czynne w następujących godzinach:
w poniedziałek: 13.00–20.00
od wtorku do piątku: 10.00–20.00,
w sobotę: 10.00–15.00 (Wypożyczalnia nr 17, Wypożyczalnia nr 28 oraz Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI)

Запрошуємо до Публічної бібліотеки дільниці Влохи Столичного Міста Варшави (Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy) на сеанси  фільмові i заняття для дітей i безкоштовні майстер-класи для старших людей.

Biało-zielona grafika nt. wrzutni

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka wzbogaciła się o dwie wrzutnie biblioteczne, które ułatwią Państwu oddawanie wypożyczonych zbiorów w terminie.
Do wrzutni można oddawać książki, czasopisma i płyty CD/DVD wypożyczone w różnych placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Wyjątek stanowią gry planszowe, które należy przynieść do placówki, z której zostały wypożyczone.

Biało-niebieski plakat z napisem Miesiąc Seniora.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy w ramach akcji "Włochowski Miesiąc Seniora 2022".

Zdjęcie Nagrody im. Kierbedziów 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy została uhonorowana Nagrodą im. Kierbedziów 2022 w kategorii "Pielęgnowanie tożsamości regionalnej". Nagrodę przyznano za projekt MAMOW - Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy.
Zachęcamy do obejrzenia transmisji z wręczenia nagród.

Napis ankieta na granatowym tle

Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Włochy m.st. Warszawy w związku z potrzebą ustalenia sytuacji osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących dzielnicę Włochy zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety przez osoby z niepełnosprawnościami bądź ich opiekunów do 31.10.2022.

Link do ankiety: Aktywny link do formularzy Google

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy uzyskała dofinansowanie na zakup zbiorów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ze środków przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteka Narodowa w ramach zadania "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0" wszystkie włochowskie placówki zostaną wzbogacone o liczne nowości wydawnicze.

#NPRCz

Kształt litery B w niebiesko zółtych barwach i napis informacja po ukraińsku

Українські біженці,

щиро запрошуємо вас до бібліотек дільниці Влохи, пропонуємо безоплатний доступ до комп’ютерів з інтернетом, Wi-Fі, безоплатний друк та ксерокопії.
Скористайтеся нашими колекціями — книгами, журналами, фільмами DVD, аудіокнигами та настільними іграми.
У кожній із наших бібліотек також наявні дитячі куточки.
До зустрічі!

Додаткова інформація:

Napis ebiblioteka na czerwonym tle

Informujemy, że została już wyczerpana pula kodów na październik do wszystkich e-bibliotek.

Szanowni Państwo,
jest nam niezwykle miło, że możemy wraz z początkiem roku 2022  zaoferować Państwu – bezpłatny dostęp do 3 bibliotek e-booków i audiobooków oraz innych mediów!

Są to Legimi.pl, Empik GO oraz biblio.ebookpoint.pl

Kody do tych bibliotek będą udostępniane drogą mailową naszym czytelnikom, którzy mają aktualną Kartę Czytelnika na rok 2022 – zatem, zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek w celu aktualizacji danych osobowych i przedłużenia karty.
Więcej informacji w dalszej części artykułu.