Drodzy Czytelnicy,

w związku z dużą liczbą zakażeń, wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy będą nieczynne do 25 kwietnia 2021 r. Terminy zwrotu zbiorów zostaną odpowiednio przesunięte, a w przypadku zbiorów już przetrzymanych, za okres zamknięcia nie będą naliczane opłaty za nieterminowy zwrot.

Jednocześnie informujemy, że jest możliwość "bezkontaktowego" wypożyczania zbiorów po wcześniejszym ich zamówieniu poprzez katalog online, email lub telefonicznie oraz telefonicznym ustaleniu dnia i godziny odbioru.

Okładka książki Nie tak dawno w Okęciu

Drodzy Państwo,

do Biblioteki dotarły już książki „Nie tak dawno w Okęciu”, cena książki to 40 zł.

Dystrybucję książek zaczynamy w czwartek 11 marca, we wszystkich placówkach bibliotecznych.

Zapraszamy osoby, które składały zamówienie w bibliotekach lub przez e-mail oraz wszystkich zainteresowanych.

Aktualizacja: dystrybucja książki zostaje wstrzymana na czas zamknięcia Biblioteki (15.03.-25.04.2021.), osoby, które zapłaciły przelewem, a jeszcze nie odebrały książki prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 22 863-23-97 w godz. 9.00-15.00.

Uśmiechnięta buzia

Zapraszamy wszystkie osoby ze szczególnymi potrzebami i dysfunkcjami lub osoby z nimi związane do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety o ich potrzebach i dostępności naszej Biblioteki.

Logo Legimi

Rozdajemy kody!
Jak je dostać? Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

jest nam niezwykle miło, że możemy zaoferować Państwu również w 2021 roku bezpłatny dostęp do biblioteki ebooków Legimi.pl!

Od tego roku macie Państwo możliwość korzystania zarówno z ebooków jak i z audiobooków!

Legimi.pl posiada 60 000 tytułów literatury polskiej i zagranicznej, pięknej, popularnej, faktu, w tym ok. 4500 również w formie audiobooka. Nowości wydawnicze!

Logo Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

W sytuacji epidemii ogłoszonej na terenie Polski, w celu zapewnienia komfortu i dostępu do konsultacji uruchomiono zastępczą formę porad cyfrowych dla seniorów w formie telefonicznej. Doradcy są dostępni dla seniorów w stałych godzinach funkcjonowania dotychczasowych dyżurów.

Włochy – wtorki 15:30-17:30 i środy 9:00 -13:00 tel. 694 135 045

Plakat informacyjny Dzielnicowego Zespółu „Warszawa Wspiera”

W związku z zaleceniem niewychodzenia z domu dla osób będących w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19, pozbawionych opieki rodziny, znajomych lub sąsiadów, utworzono Dzielnicowy Zespół „Warszawa Wspiera”.
Misją zespołu jest realizacja spraw niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu - zakup leków, produktów spożywczych, wyrzucenie śmieci, itp.

Wszyscy potrzebujący mieszkańcy Włoch mogą zwracać się o pomoc telefonicznie:
(22) 443-44-98 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Napis ważne w kółku

Szanowni Państwo,

w czasie kiedy mamy utrudnienia w dostępie do dóbr kultury, polecamy portal Wolne Lektury, który jest biblioteką internetową czynną 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo.

W jej zbiorach znajduje się ponad 5600 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które trafiły już do domeny publicznej. 

Mamy nadzieję, że chociaż częściowo  zaspokoi to Państwa potrzeby.

Napis zmieniamy biblioteki wraz z logiem Bibliotek Warszawskich

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że został oddany do użytku portal bibliotekiwarszawy.pl, który zawiera informacje o ofercie warszawskich bibliotek oraz centralny katalog zbiorów.

Zapraszamy do korzystania!

Plakat promocyjny projektu „Mała książka – wielki człowiek” 2020

Serdecznie zapraszamy dzieci urodzone w latach 2015 - 2018 i rodziców do odwiedzenia naszych bibliotek w celu odebrania książki w prezencie i przystąpienia do programu "Mała książka - wielki człowiek".

Projekt realizują: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22, Wypożyczalnia nr 17, Wypożyczalnia nr 28, Wypożyczalnia nr 71.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami projektu:

WBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oferuje na sprzedaż meble kuchenne. Trzy szafki wiszące szer. 50 cm, dwie stojące szer. 60cm, stojącą z szufladami szer. 40cm, stojącą szer.5 0cm oraz blat o dł. 210cm.>

Więcej informacji w dokumencie pdf

Zapraszamy do składania ofert w ciągu 7 dni od daty ukazania się ogłoszenia.