Szanowni Państwo,

od 1 października wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu bibliotek – przywracamy wolny dostęp do zbiorów, wypożyczenia gier planszowych oraz zwiększamy liczbę miejsc, w których można korzystać ze stanowisk komputerowych z Internetem, a także kilka innych zmian.

Nadal mamy stan epidemii, w związku z tym musimy przestrzegać reżimu sanitarnego – obowiązuje odkażanie rąk, zasłanianie nosa i ust w pomieszczeniach bibliotecznych, zachowanie dystansu społecznego.

Prosimy o zapoznanie się z zaktualizowanymi Zasadami i serdecznie zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy za głosy oddane na projekty związane z działalnością Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy!

W przyszłym roku będą realizowane 2 projekty:

1372 Zakup nowości wydawniczych dla biblioteki w Dzielnicy Włochy za kwotę 100 000 zł, na który zagłosowało 837 osób,

1553 Zakup książek naukowych do Biblioteki Publicznej we Włochach za kwotę 20 000 zł, na który zagłosowało 817 osób.

Ilustracja okładki przestawiająca zarys głowy człowieka z kolorową paletą malarską zamiast mózgu

Konkurs na najlepszą recenzję powieści obyczajowej „Baku, Moskwa, Warszawa” Marcina Michała Wysockiego trwa w najlepsze. Jesteśmy na półmetku wakacji, więc przed nami niemal dwa pełne miesiące czytania! Pandemia, mimo że nie oszczędza ludzi i utrudnia nasze życie, na pewno sprzyja pasjonującej lekturze.

Logo Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

W sytuacji epidemii ogłoszonej na terenie Polski, w celu zapewnienia komfortu i dostępu do konsultacji uruchomiono zastępczą formę porad cyfrowych dla seniorów w formie telefonicznej. Doradcy są dostępni dla seniorów w stałych godzinach funkcjonowania dotychczasowych dyżurów.

Włochy – wtorki 15:30-17:30 i środy 9:00 -13:00 tel. 694 135 045

Plakat informacyjny Dzielnicowego Zespółu „Warszawa Wspiera”

W związku z zaleceniem niewychodzenia z domu dla osób będących w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19, pozbawionych opieki rodziny, znajomych lub sąsiadów, utworzono Dzielnicowy Zespół „Warszawa Wspiera”.
Misją zespołu jest realizacja spraw niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu - zakup leków, produktów spożywczych, wyrzucenie śmieci, itp.

Wszyscy potrzebujący mieszkańcy Włoch mogą zwracać się o pomoc telefonicznie:
(22) 443-44-98 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Napis ważne w kółku

Szanowni Państwo,

jest nam ogromnie przykro z powodu zamknięcia Biblioteki, ale wymaga tego dobro nas wszystkich.

Wiemy, że dzieci otrzymały polecenie przeczytania wybranych lektur, dlatego polecamy portal Wolne Lektury, który jest biblioteką internetową czynną 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo.

W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. 

Mamy nadzieję, że chociaż częściowo  zaspokoi to Państwa potrzeby.

Logo Legimi

Rozdajemy kody!
Jak je dostać? Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

jest nam niezwykle miło, że możemy zaoferować Państwu nową usługę – bezpłatny dostęp do biblioteki e-booków Legimi.pl!

Legimi.pl posiada kilkadziesiąt tysięcy tytułów literatury polskiej i zagranicznej, pięknej, popularnej, faktu, w tym nowości wydawnicze!

Plakat promocyjny ze spisem internetowych baz bibliotecznych

Za pośrednictwem komputerów dostępnych w placówkach naszej Biblioteki mogą Państwo uzyskać dostęp do trzech różnych internetowych baz zasobów:

  • Academica (Biblioteka Narodowa): zawiera materiały naukowe w języku polskim, zarówno chronione prawem autorskim, jak i nieobjęte taką ochroną. O bazę Academica prosimy pytać w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, Wypożyczalni 28 i Wypożyczalni 71;
  • Legalis (C.H. BECK): zawiera  akty prawne publikowane w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, Dziennikach Urzędowych UE, prawo resortowe i miejscowe, orzecznictwo w wyborze oraz wiele innych . O bazę Legalis prosimy pytać w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, Wypożyczalni 28 i Wypożyczalni 71;
  • EBSCO eBook Public Library Collection: zawiera beletrystykę w różnych językach, głównie angielskim. O tę kolekcję bazy EBSCO prosimy pytać w placówkach w Pałacyku.

Więcej informacji.

Napis zmieniamy biblioteki wraz z logiem Bibliotek Warszawskich

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że został oddany do użytku portal bibliotekiwarszawy.pl, który zawiera informacje o ofercie warszawskich bibliotek oraz centralny katalog zbiorów.

Zapraszamy do korzystania!

Plakat promocyjny projektu „Mała książka – wielki człowiek” 2020

Serdecznie zapraszamy dzieci urodzone w latach 2014 - -2017 i rodziców do odwiedzenia naszych bibliotek w celu odebrania książki w prezencie i przystąpienia do programu "Mała książka - wielki człowiek".

Projekt realizują: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22, Wypożyczalnia nr 17, Wypożyczalnia nr 28, Wypożyczalnia nr 71.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami projektu: